DOI: https://doi.org/10.32347/0475-1132.39.2019.33-40

Дослідження зміни несучої здатності бурових паль в залежності від методів її визначення

Vasul Pidlutskiy, Oleksandr Gavryliuk, Viacheslav Demidov

Анотація


Одне з важливих питань при проектуванні висотних будівель - ефективне конструювання фундаментів, оскільки вони мають передавати значні навантаження на основу.

В зв'язку із зростанням навантаження, яке сприймає основа, раціональним є використання пальових фундаментів, які здатні передати навантаження від надземних конструкцій на ґрунти з необхідною несучою здатністю, що залягають на певній глибині.

Цим вимогам повністю відповідають палі, що влаштовуються за буровою технологією. Аналіз публікацій, та практика застосування показує що несуча здатність бурових паль за формулами норм є заниженою, що в свою чергу призводить до збільшення кількості паль, їх довжини та діаметру, витрат будівельних матеріалів. В кінцевому результаті це призводить до збільшення собівартості влаштування фундаментів.

В Україні до цього часу, визначення несучої здатності бурових паль виконувалося за методикою формул норм [1], а за методикою статичного зондування така методика в українських нормах відсутня. Таким чином, відсутність в Україні затвердженої нормативної документації, яка б регламентувала методику визначення несучої здатності бурових паль за статичним зондуванням викликає запит на її розробку.

Представлено результати порівняння несучої здатності бурових паль та їхнього розрахункового навантаження, визначеного за різними методами на 5 будівельних майданчиках в різних ґрунтових умовах, а саме, порівняно результати отримані за табличними значеннями формул норм, матеріалами статичного зондування та натурними випробуваннями паль. На основі аналізу одержаних результатів запропоновані додатки до інженерної методики визначення несучої здатності бурових паль за результатами статичного зондування. Дана методика полягає у визначенні несучої здатності бурових паль за статичним зондуванням за методикою українських норм для забивних паль із застосуванням додаткового коефіцієнта умов роботи палі по бічній поверхні.


Ключові слова


Бурові палі; статичне зондування; несуча здатність; випробування паль; коефіцієнта умов роботи палі.

Повний текст:

PDF

Посилання


Osnovy ta fundamenty sporud. Zmina 1: DBN V.2.1–10–2009. (2011). Kyiv: Minregionbud Ukrayiny, 55 (in Ukrainian).

Pali. Vyznachennia nesuchoi zdatnosti za rezultatamy polovykh vyprobuvan: DSTU B V.2.1–27:2010. (2011). Kyiv: Minregionbud Ukrayiny, 11 (in Ukrainian).

Proektirovanie zabivnyih i nabivnyih svay po rezultatam zondirovaniya gruntov: P2-2000 k SNB 5.01.01-99. (2001). Minsk: Minstroyarhitekturyi, 23. (in Russian).

Proektirovanie i ustroystvo svaynyih fundamentov: SP 50-102-2003. (2004). Moskva, 87. (in Russian).

Bоyko I.P. (2006). Osoblyvosti vzaiemodii palovykh fundamentiv pid vysotnymy budynkamy z yikh osnovoiu [Features of the interaction of pile foundations under high-rise buildings with their foundation]. Osnovu i fundamenty: Mizhvidomchyj naukovo-tekhnichnyj zbirnyk. Kyiv: KNUBA, 30, 3-8 (in Ukrainian).

Romanenko A.V. (2011) Analiz dostovirnosti vyznachennia nesuchoi zdatnosti buroiniektsiinykh pal za diiuchymy metodykamy SNiP [Analysis of the reliability of determining the bearing capacity of the drilling piles using current SNiP methods]. Budivel`ni konstrukciyi. Kyiv: NDIBK, 75 (2), 164-169 (in Ukrainian).
Copyright (c) 2020 ОСНОВИ ТА ФУНДАМЕНТИ / Bases and Foundations

Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution 4.0 International License.